Krby

Teplovzdušné krby

jsou vhodné pro doplňkové vytápění a vytápění v přechodném období. Běžný krb místnost snadno přetopí a brzy poté, co přestanete přikládat, začnete pociťovat nepříjemný chlad.

Výhody:       nízké pořizovací náklady, rychlý náběh teplot
Nevýhody:   nezdravý provoz - víření a přepalování prachu, nižší účinnost
 
Doporučujeme zejména na chalupy a chaty, které se trvale neužívají.

Akumulační krby

jsou krby doplněné o akumulační hmotu, která do sebe dokáže vstřebat velké množství tepla, po dostatečně dlouhou dobu je uchovávat a postupně vydávat do místnosti co největší plochou. Akumulační hmotou může být velké množství vody v zásobníku nebo krbová obestavba z materiálů s akumulační schopností.

O tom, jaké množství tepla dokáže krb akumulovat a jakou rychlostí a způsobem je bude předávat do místnosti, rozhoduje množství akumulační hmoty, velikost teplosměnné plochy, kvalita krbové vložky, způsob a kvalita postavení krbu, umístění krbu... Především ale kvalitu a výkon akumulačního krbu ovlivňuje konstrukční návrh krbu. Proto je vždy na prvním místě kvalitní dodavatel s dobrými referencemi.

Svým účelem a konstrukcí jsou akumulační krby předurčeny k častému topení, neboť se u nich předpokládá, že se stanou buďto hlavním topidlem v domácnosti, anebo topidlem sekundárním, jehož úkolem je ušetřit náklady za vytápění primárním topidlem. Proto je kladen důraz na maximální komfort obsluhy akumulačního krbu - obvykle stačí v takovém krbu zatápět 1x až 2x denně.
 
Výhody:       vysoká účinnost, zdravý sálavý provoz
Nevýhody:   vyšší pořizovací náklady
 
Doporučujeme jako doplňkový zdroj tepla do obývaných domovů.
 
Jednotlivé varianty je možné kombinovat za účelem rychlejšího vytopení a získání i akumulace.
 
Využití akumulačních krbů je jedním ze způsobů, jak hospodárněji nakládat s vyrobeným teplem a zároveň jak zajistit v obytných místnostech vyvážený tepelný komfort s minimálním vířením a přepalováním prachu.
 

  
 

E-shop

Nezapomeňte si prohlédnout atuální nabídku našeho elektronického obchodu

Kontakt

Telefon: +420 603 271 255
e-mail:     horak.dobrovice@gmail.com
Adresa:   Družstevní 380, Dobrovice

Hlavní partner